Łowisko Jezioro Chojnica Wielka

Opis łowiska

Łowisko Jezioro Chojnica Wielka to piękne blisko 24 hektarowe jezioro udostępnione do celów wędkarskich. Jest to łowisko komercyjne o charakterze karpiowym  (złów i wypuść), lecz fani spiningu też mogą na nim liczyć na emocje. Maksymalna głębokość to 11,5 m z bardzo czystą wodą. Roślinność podwodna bardzo mocno rozwinięta co daje znakomite warunki bytowania ryb. Obecny rekord łowiska z 2016 roku to karp o wadze 15,25 kg, najczęściej obecnie łowione karpie to sztuki o wadze 8-13kg. Od listopada do kwietnia możliwość wędkowania na łowisku metodą spiningową. Wszystkich wędkujących tą metodą obowiązuje zakaz zabierania złowionych ryb ( złów i wypuść).W jeziorze czekają okazy szczupaka i okonia.

Na jeziorze od 2008 nie jest prowadzona gospodarka rybacka. Wjazd na łowisko 12.00 – 17.00, wyjazd 10.00 – 12.00 (proszony kontakt tel. z opiekunem łowiska Na łowisku obowiązuje zakaz zabierania złowionych ryb, zasada ” złów i wypuść”. Dozwolone jest wędkowanie na trzy wędki stosując metodę włosową. Dozwolone jest stosowanie środków pływających do wywózki tj. łodzie,  pontony, łódki zanętowe. Wędkujący powinni posiadać: podbierak o rozstawie ramion min. 100 cm., matę karpiową, środek do dezynfekcji ran, żyłki min. 30 mm średnicy , zakaz używania plecionek.

Warunkiem wędkowania na tym łowisku jest posiadanie karty wędkarskiej i opłacenie dobowego zezwolenia za wędkowanie. Sprzedaż zezwoleń prowadzona jest bezpośrednio nad jeziorem Chojnica Wielka w miejscowości Golcza 3c.

Godziny otwarcia

Wjazd na łowisko 12.00 – 17.00

wyjazd 10.00 – 12.00 (proszony kontakt tel. z opiekunem łowiska)

Ryby w łowisku

Karp, amur, szczupak, okoń,

Cennik

1 doba – 40 zł/doba (3 wędki, metoda włosowa)

7 dni – 240 zł/doba (3 wędki, metoda włosowa)

Spining  z łodzi 40 zł/dzień

Wynajem łodzi 20zł/dzień

Inne atrakcje

Kontakt

Golcza 3c

Tel.:  504 021 983

http://www.lowiskochojnica.pl/lowiska/jezioro-chojnica-wielka.html

Blisko: Stargard, Kalisz Pomorski, Drawsko Pomorskie