Łowisko Jezioro Rybieniec

Opis łowiska

Łowisko Jezioro Rybieniec (Jezioro Rybno Małe) to 19 hektarowy naturalny akwen położony na północnych wschód od Poznania.

Jest to łowisko typowo karpiowe dla wędkarzy posiadających odpowiedni i mocny sprzęt.
Kształt zbiornika jest nieregularny, wydłużony w kierunku z południowego na północy . Długość maksymalna wynosi 1250 m, zaś szerokość 200 m.
Ryby karpiowate stanowią najliczniejszą grupę ryb występujących w jeziorze. Do cenniejszych, z wędkarskiego i rybackiego punktu widzenia, ryb karpiowatych występujących w zbiorniku należą liczne liny i okazałe karasie pospolite jak i srebrzyste które osiągają znaczne rozmiary. Jezioro Rybieniec znane jest także z występujących w nim licznych okazów karpia i dorodnych szczupaków.

Otoczenie zbiornika stanowią pola uprawne. Na północnym brzegu znajduje się kilka gospodarstw wiejskich. Zarówno południowa jak i północna zatoka jeziora jest dość płytka, głębokość sięga tu zaledwie 1,5 metra, praktycznie na całej powierzchni zatoki te są mocno porośnięte trzciną i pałką wąskolistną. Zbiornik zasadniczy nie zarośnięty roślinnością znajduje się w środkowej części jeziora, jest on stosunkowo płytki (max. głębokość wynosi 4,2m) ze średnią głębokością 3 m. Dno zbiornika jest dość regularne, prawie całe dno poza wąskim pasem mineralnym zalegają osady organiczne o miąższości 10-30cm. Od strony północnej jezioro zasilane jest okresowo ciekiem wypływającym z Jeziorka Olekszyn. Zlewnię jeziora stanowią pola uprawne i łąki. W części południowej zbiornik połączony jest rowem z jeziorem Rybno.

Pod względem klasyfikacji jezioro Rybieniec należy zakwalifikować do typu szczupakowo-linowego. Stwierdzono występowanie gatunków ryb: lina, szczupaka, krąpia, wzdręgi, uklei, leszcza, karpia, płoci, okonia, sandacza, węgorza, słonecznicy, karasia pospolitego i srebrzystego, amura białego i tołpygi.
Obowiązuje zasada „złów i wypuść” – dotyczy wszystkich gatunków ryb
Do połowu używamy wędzisk karpiowych dwu lub trzy składowych o krzywej ugięcie minimum 2,5lbs
( zakaz połowu na wędziska teleskopowe )
Wprowadza się całkowity zakaz połowu metodą spławikową i feederową.
Obowiązującą metodą połowu jest metoda włosowa
Mata do odchaczania ryb tylko typu „kołyska” lub „łódka” (o bokach minimum 20cm)
Podbierak o rozstawie ramion minimum 80 cm.
Na łowisku mamy wyznaczone 9 stanowisk wędkarskich.

Zbiornik dopuszczony jest do użytkowania tylko dla posiadaczy ważnego zezwolenia na połów wraz z aktualną kartą wędkarską. Sprzedaż zezwoleń prowadzi dzierżawca/opiekun łowiska z siedzibą w Skokach przy ulicy Sienkiewicza 17, jak również wybrane sklepy wędkarskie.

Godziny otwarcia

Całodobowo

Ryby w łowisku

Karp, Szczupak, Lin, Karaś, Okoń

Cennik

Zezwolenie na połów ryb ( 3 wędki z brzegu) – 70 zł całodobowe od poniedziałku do piątku

Zezwolenie weekendowe od piątku godzina 12.00 do niedzieli godzina 15.00 – 150 zł

( dotyczy tylko połowu metodą gruntową upoważnia do korzystania z środków pływających w celu wywozu zanęty i przynęty). Doba rozpoczyna się o godzinie 12.00 a kończy o godzinie 12.00 dnia następnego.

a) wypożyczenie łodzi – 10 zł

b) wypożyczenie maty – 20 zł + kaucja 150 zł

c) dopłata do osoby towarzyszącej – 50 zł

d) opłata za sprzątanie stanowiska – 20 zł

Inne atrakcje

Kontakt