Łowisko Jeziory Wielkie

Opis łowiska

Łowisko Jeziory Wielkie to duże 68 ha naturalne jezioro z dużą przewagą ryb karpiowatych.
Łowisko Specjalne „Jeziory Wielkie” zlokalizowane jest 30 km od Poznania przy drodze Kórnik – Zaniemyśl. Jest to naturalne jezioro o powierzchni ok 68 hektarów i średniej głębokości 4,5 – 6,0 metrów. Położone w lesie jest naturalną ostoją ogromnych karpi i amurów , które wpuszczano tu już w latach sześćdziesiątych. Przez szereg lat zbiornik użytkowany był przez Akademię Rolniczą w Poznaniu jako ośrodek badawczy i nie był udostępniony do wędkowania.
Od 2006 roku łowisko jest udostępnione jako łowisko karpiowe. Naturalne ukształtowanie jeziora oraz setki drzew zatopionych w wodzie pozwoliły na zachowanie w tym akwenie dużego pogłowia karpia i amura . Największe sztuki złowione i udokumentowane znajdują się w „Paradzie Rekordów”. Nie są to jednak największe okazy z tego jeziora , ponieważ dziesiątki zerwanych zestawów i wyprostowanych haków z całą pewnością świadczą o tym , że są tam sztuki o wiele większe. Linia brzegowa jest bardzo urozmaicona. Duża część jeziora jest niedostępna z powodu gęstego lasu i znajdujące się tam wyjątkowo lubiane przez karpie miejsca żerowania , osiągalne są jedynie z wywózki . Ukształtowanie dna jeziora Jeziory Wielkie jest monotonne i mało zróżnicowane, z niewielką ilością podwodnych górek . Idealnymi miejscami połowu sa wielkie zatoki, trzcinowiska i oczywiście niezliczone miejsca ze zwalonymi do wody drzewami. Doświadczenie i opinie wielu łowiących tu karpiarzy , podpowiada bardzo poważne przygotowanie się na tą wodę , szczególnie w pontony , wytrzymałe zestawy i niezawodny sprzęt.

Na łowisku specjalnym Jeziory Wielkie obowiązuje całkowity zakaz zabijania i zabierania jakiejkolwiek złowionej ryby z gatunku karp i amur.
Przed przyjazdem warto zapoznać się z regulaminem.

Godziny otwarcia

Całodobowo

Ryby w łowisku

Karp, Amur, Szczupak

Cennik

Typ zezwolenia Cena
dobowe 70 zł

tygodniowe 300,00 zł
1 miesiąc 700,00 zł
2 miesiące 100,00 zł
3 miesiąc 1300,00 zł
cały sezon 1750,00 zł

Inne atrakcje

Kontakt