Łowisko Krzekotowo

Opis łowiska

Łowisko Krzekotowo jest akwenem naturalnym o powierzchni 4,5 ha. Średnia głębokość wynosi 2,5m.
Łowisko to jest typowo karpiowe, zlokalizowane w w powiecie mogileńskim, w województwie kujawsko – pomorskim, pomiędzy Pakością a Mogilnem. Łowisko otoczone jest łąkami i polami z dala od miejskiego zgiełku, co daje wędkarzom możliwość odpoczynku i obcowania z naturą. Dno zbiornika jest czyste, miejscami lekko zamulone i pozbawione jakichkolwiek zaczepów. Kształt łowiska jest nieregularny, co daje rybom możliwość wielu kryjówek oraz spokojnych zatok, gdzie lubią się wygrzewać. Ryby są łowione z każdego stanowiska, ale jak na każdej wodzie w zależności od pogody i pory roku mają swoje ulubione miejsca.
Na łowisku znajduje się 9 typowych stanowisk karpiowych. Do trzech z nich jedyna droga prowadzi przez wodę. Jednak nie ma w tym żadnego problemu, ponieważ do dyspozycji wędkarzy jest łódka udostępniana przez właściciela łowiska.
Gatunki ryb pływające w łowisku: karp, amur, leszcz, płoć, lin, jesiotr, szczupak, okoń, węgorz.
Największą złowioną rybą jest karp o wadze 19,61 kg.
Zaraz nad wodą znajdują się dwa domki wolnostojące, które można wynająć. W odległości około 200 m. znajduje się też sklep spożywczy należący do właściciela łowiska.
Wędkujący może zabrać max 5 kg białej ryby, z czego 2 kg otrzymuje gratis w cenie biletu (cena za kolejny kg – 5 zł ). Karpie, amury, jesiotry muszą być bezwzględnie wypuszczone z powrotem do wody. W jak najbardziej bezpieczny sposób, aby ich nie uszkodzić.
Łowisko komercyjne – nie jest wymagana karta wędkarska.

Godziny otwarcia

Całodobowo

Ryby w łowisku

Karp, amur, leszcz, płoć, lin, jesiotr, szczupak, okoń, węgorz

Cennik

20 zł – zezwolenie na dzień ( od godz. 6:00 do 18:00)
40 zł – zezwolenie dobowe

Inne atrakcje

Domki

Kontakt