Łowisko Piaseczno

Opis łowiska

Łowisko Piaseczno to przede wszystkim duże łowisko ryb łososiowatych.
Jak podają właściciele na swojej stronie internetowej jest to: jedyne w Polsce, naturalne jezioro z tak licznym stadem dużych ryb łososiowatych.
Powierzchnia jeziora wynosi 20 h. Jezioro ma silnie wydłużony kształt. Długość jeziora wynosi 1050m, a największa szerokość 330 m. Długość linii brzegowej wynosi 2350 m. Największa głębokość to 43,5m, a średnia to 13,1m. Dno jeziora w dużej części jest piaszczyste. Brzegi jeziora w 70% porasta las, a w 30% park.
W jeziorze występują trzy gatunki pstrągów: potokowe, źródlane oraz najliczniej występujące i najbardziej waleczne pstrągi tęczowe. Niektóre z nich żyją w jeziorze przez kilka lat osiągając wagę nawet kilku kilogramów. Rekordowy okaz pstrąga tęczowego, złowiony na sztuczną muchę, miał długość 98 centymetrów oraz masę blisko 10 kilogramów! Są także trocie i palie, szczupaki, okonie oraz sieje.
Dostępne metody połowu: spinningowa i muchowa.
W całodniową opłatę licencyjną nie są wliczone ryby, które wędkarz chciałby zabrać. Ryby można zabrać po uiszczeniu średniej ceny detalicznej za kilogram ryby poszczególnych gatunków.  Szczegółowy cennik na stronie internetowej łowiska Piaseczno.

Godziny otwarcia

Ryby w łowisku

Pstrąg, palia, troć, okoń, szczupak, sieja

Cennik

Licencja dla osób nie korzystających z noclegu:

Licencja całodzienna – 140 zł

Licencja dla osób korzystających z noclegu:

Licencja całodzienna – 100 zł

Istnieje możliwość zakupu ryby.

Inne atrakcje

Ośrodek wędkarski Neptun, ogród botaniczny

Kontakt

83-420 Liniewo, Orle 35  106

Tel.: 48 692 485 730

http://www.lowisko-piaseczno.pl/

Blisko: Tczew, Gdańsk, Starogard Gdański, Kościerzyna