Łowisko Szachty

Opis łowiska

Nazwa Szachty wywodzi się z języka niemieckiego, gdzie słowo Schacht oznacza szyb (dół), a schachten – wykopać.
Łowisko komercyjne zlokalizowane w niewielkiej odległości od ścisłego centrum Poznania.
Ekosystem Szacht rozwinął się na terenie dawnych kopalni odkrywkowych, które dostarczały glinę do pobliskiej cegielni jeszcze w XX w. Stąd też inna nazwa Szacht – Glinianki.
Największy akwen Szacht to Staw Nowakowskiego, o powierzchni 15ha znajdujący się w centralnej części Glinianek. Staw ten ma nieregularny kształt z maksymalną długością ponad 600m i osiąga szerokość prawie 350m. Jego głębokość jest zróżnicowana od 0,8m do 6,5 m. Woda ta nie należy do łatwych wędkarsko.  Nieregularne pofałdowane dno, roślinność podwodna, liczne wysepki trzcinowe, stare pomosty, urozmaicona linia brzegowa i przybrzeżne konary są sprzymierzeńcem czających się tu okazów ryb. Staw jest wyzwaniem dla najbardziej doświadczonych wędkarzy. Brzeg tego zbiornika to trawy, krzewy, drzewa liściaste oraz wysokie trzciny. Staw ten jest bogaty w takie gatunki ryb jak: karp, amur, leszcz, okoń, lin, szczupak, sum, tołpyga, wzdręga, karaś i płoć. Na łowisku 30 dużych stanowisk z pomostami dla ułatwienia podebrania ryby, profesjonalnie przygotowanych i przystosowanych do zasiadki w minimum 2 osoby. Przy każdym ze stanowisk jest miejsce i możliwość do postawienia namiotu.
Łowisko jest czynne 24h/dobę. Brama zamykana jest o godzinie 21.00 Wykupienie Zezwolenia dobowego uprawnia do wędkowania na 1 stanowisku na 3 wędziska. Zezwala się na wędkowanie wyłącznie metodą spławikową i gruntową. Spinningowanie, używanie jako przynęty żywej i martwej ryby, tylko za zgodą Opiekuna Łowiska.
Karpie o wadze równej lub wyższej od 3 kg mają być natychmiast po ewentualnym sfotografowaniu wypuszczona z powrotem do wody.  Ponadto każda inna ryba (za wyjątkiem suma) o wadze równej lub wyższej od 2 kg ma być natychmiast, po ewentualnym sfotografowaniu, wypuszczona z powrotem do wody.
Łowisko komercyjne na którym nie wymagana jest karta wędkarska.

Godziny otwarcia

6:00 – 21:00

Ryby w łowisku

Karp, amur, leszcz, okoń, lin, szczupak, sum

Cennik

Wstęp – 20 zł/dzień – w okresie wiosenno letnim za każdą wędkę

wstęp karpiarze – 60 zł/doba – 3 wędki

Istnieje możliwość zakupu ryby.

Inne atrakcje

Sklepik wędkarski, wiaty, ławki, paleniska

Kontakt

Głogowska 325, 60-004 Poznań

Tel.:  507 503 100

http://www.lowisko-szachty.pl/

Blisko: Grodzisk Wielkopolski, Gniezno, Szwarzędz, Kościan