Łowisko Tuszynek

Opis łowiska

Jezioro Tuszynek znajduje się w południowej części  województwa pomorskiego nieopodal miejscowości Osiek. Jest to naturalne, typowe łowisko karpiowe. Aby tutaj łowić musimy być posiadaczami profesjonalnych, mocnych zestawów karpiowych.
Jezioro o powierzchni 22 ha, otoczone lasem. Od 2008 roku jezioro jest zarybiane dużą ilością karpia i amura. Średnia głębokość Tuszynka to ok. 2,5 m. Dno jest muliste i zarośnięte, ale znajdują się miejsca czyste i twarde. Linia brzegowa porośnięta jest grążelem, trzciną i skrzypem wodnym.
Do każdego stanowiska istnieje możliwość transportu sprzętu za pomocą wózków, które znajdują się na wyposażeniu łowiska. Nad jeziorem stworzonych jest 11 stanowisk ogólnie dostępnych dla wędkarzy po wcześniejszej rezerwacji. W łowisku populacja karpi pochodzących z zarybienia (od 3kg) liczy około 700 sztuk a rekordzista Czarnobyl osiągnął wagę 25,60kg.
Licencję można wykupić u opiekunów łowiska po wcześniejszym ustaleniu terminu i stanowiska. Obowiązuje zasada: jedna osoba łowiąca = jedno pozwolenie (nie dotyczy towarzyszących dzieci do lat 15). Pozwolenie ważne jest tylko z dokumentem stwierdzającym tożsamość osoby.
Dozwolone jest tylko łowienie metodą włosową (możliwe odstępstwa po ustaleniu z właścicielami).Wszystkie złowione karpie i amury po złowieniu i ostrożnym sfotografowaniu należy ze szczególną ostrożnością wypuścić do wody.


Godziny otwarcia

12:00 – 12:00

Ryby w łowisku

Karp, amur, karaś,

Cennik

Doba wędkowania 60 zł / 3 wędki.

Każda następna wędka 20 zł

Inne atrakcje

Kontakt

83-221 Osiek

Tel.:  886 233 252

http://www.tuszynek.pl/

Blisko: Kwidzyn, Czersk, Grudziąc, Starogard Gdański