Ryobi Zauber 4000 opinie

ryobi zauber 4000 opinie

Znany od lat, wyjątkowo solidny kołowrotek, znoszący bez problemu nawet wędkowanie w wodach morskich. Wyposażony jest w uszczelki gwarantujące, że do środka nie przedostanie się brud i kurz.
Ryobi Zauber to kołowrotek którego korpus, rotor, szpula, kabłąk oraz rączka wykonane są z uszlachetnionego, japońskiego aluminium. Zastosowanie śruby bez końca w mechanizmie układacza pozwala na uzyskanie idealnie równego i ścisłego nawoju linki. Powstały krzyżowy nawój pozwala osiągnąć znacznie dłuższe rzuty w porównaniu do typowego układacza.

Kołowrotki Ryobi zawsze miały w Polsce dobrą prasę, mimo że firma nigdy nie prowadziła agresywnego i widocznego marketingu. Były to jednak wyroby, o których nie można było mówić źle. Już kilkanaście lat temu modele Applause czy Zauber wyróżniały się spokojnym, przemyślanym designem i wzorcową ergonomią, a topowy Metaroyal do dziś uchodzi za wzorzec udanego połączenia trwałości i solidności z nowoczesnymi rozwiązaniami. Na taki wyrób stać tylko dobrą i bogatą firmę, a w rozwiązaniach konstrukcyjnych widać pracę znakomitych inżynierów, których w Ryobi nie brakuje.

Ryobi Zauber, to dobre narzędzie dla wędkarzy uniwersalnych, w tym łowiących w wodach przybrzeżnych Bałtyku. Moc uzyskano dzięki wykorzystaniu uszlachetnionego aluminium do konstrukcji korpusu, rotora, szpuli, kabłąka i korbki z wygodnym uchwytem. Oprócz płynnej pracy, kołowrotek ten precyzyjnie nawija żyłkę. Nie ma tu znaczenia, czy łowimy cienką żyłką na lekkie zestawy czy grubą z zestawem stawiającym w wodzie znaczny opór. 9 wysokiej klasy łożysk kulkowych i 1 oporowe zapewniają płynną i niezawodną pracę, a precyzyjnie regulowany wielotarczowy przedni hamulec oddaje żyłkę płynnie i bez szarpnięć.

Charakterystyka i parametry:
– korpus z uszlachetnionego aluminium,
– aluminiowo-karbonowa szpula,
– wzmocniona główna oś,
– system „worm-shaft spool oscillation”zapewniający precyzyjne nawijanie żyłki,
– przekładnia wycinana w technologii CNC,
– rotor wyważony komputerowo,
– idealne uszczelnienie sprawia że do środka nie przedostanie się kurz czy brud,
– rolka kabłąka pokryta azotkiem tytanu,
– możliwość przełożenia rączki,
– ilość łożysk: 10 (9BB + 1RB),
– waga: 315g,
– przełożenie: 1:5,0
– pojemność szpuli: 0,285mm/200m; 0,330mm/150m; 0,370mm/110m,
– 5 letnia gwarancja.

W ofercie sklepów Zaubery o pojemności 1000, Zauber 2000, Zauber 3000, Zauber 4000. Oraz modele ze stałą rączką CF oraz ze składaną rączką.


Ryobi Zauber 4000 opinie


Przeczytaj opinie użytkowników

↓ ↓ ↓